Szkoła dekarska

Zapraszamy Państwa do współtworzenia innowacyjnego projektu opracowanego przez Oddział Warmińsko-Mazurski Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz Fundację Serapian – Centralnej Akademii Dekarskiej w Olsztynie.
To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Projekt zakłada stworzenie wyspecjalizowanego ośrodka o wysokim standardzie, kształcącego fachowców w zawodach: dekarz, blacharz, cieśla. Akademia będzie miejscem, gdzie prowadzone będą szkolenia zawodowe, kursy na czeladnika i mistrza.

partnerzy

Duży nacisk położony będzie na zajęcia praktyczne. Aby osiągnąć jak najwyższy poziom szkolenia młodych adeptów sztuki dekarskiej, prowadzona będzie ścisła współpraca z wiodącymi producentami maszyn i materiałów budowlanych. Dzięki temu uczniowie uzyskają od osób na co dzień zajmujących się dekarstwem wiedzę niezbędną w pracy zawodowej. Zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych pracowników nie maleje, a ukończenie Akademii może dać gwarancję zatrudnienia w tym zawodzie na długie lata.

Akademia będzie miejscem do którego będziemy zapraszać uczniów klas dekarskich z Polski. Naszym priorytetem będzie pomoc w otwieranie klas dekarskich w szkołach budowlanych na terenie całego Kraju.

W ostatnich latach w branży coraz częściej borykamy się z problemem braku wykwalifikowanych wykonawców pokryć dachowych – dekarzy. Zaniedbania w systemie szkolnictwa zawodowego w naszym kraju i wiążący się z tym niedobór szkół zawodowych doprowadził do sytuacji, że coraz częściej spotykamy się z dekarzem-samoukiem, który nigdy nie kształcił się w tym fachu. Problem ten z roku na rok jest coraz bardziej odczuwalny. W obecnej sytuacji znalezienie pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami na stanowisko dekarz jest wręcz niemożliwe.

W związku z zaistniałą sytuacją wspólnie z naszymi partnerami chcemy zaangażować się w sferę edukacyjną. Jest to pierwsza tak kompleksowa inicjatywa w Polsce.

Wychodząc naprzeciw coraz większemu zapotrzebowaniu społecznemu, tworzymy Centralną Akademię Dekarską, która będzie kompleksową odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie nauki dekarstwa w całej Polsce. Nie bez znaczenia jest również to, że szkolenia będą się odbywać na najnowocześniejszym sprzęcie.

Przygotowujemy projekt od podstaw, zaczynając od rewitalizacji pięknego zabytkowego budynku będącego częścią Koszar Dragonów. Obiekt będzie posiadał własne zaplecze do praktycznej nauki zawodu, zaplecze magazynowe, hotelowe i gastronomiczne, co zapewni możliwość nauki zawodu adeptom z całej Polski.

Do współpracy zapraszamy najlepszych producentów pokryć dachowych, akcesoriów dachowych i chemii budowlanej.

Zapraszamy do współpracy Arkadiusz Skawski, prezes Fundacji Serapian tel. 518 928 768 biuro@serapian.pl