Spółka Dachland, lider w branży budowlanej, miała w ostatnim czasie swój wkład w realizację trzech kluczowych inwestycji w Olsztynie, które nie tylko zmieniają krajobraz miasta, ale także wpływają pozytywnie na komfort życia mieszkańców. Nasza firma wykonała między innymi dachy w nowej hali Urania, na nowym gmachu Dworca Głównego oraz zajezdni tramwajowej.

Dachland to nie tylko sklep firmowy z bogatym asortymentem na każdy dach. Wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej sprawiło, że zaufało nam już wielu Klientów. Nasza firma ma też bogate portfolio – od wykonawstwa dachów po generalne wykonawstwo inwestycji na terenie Warmii i Mazur. Dziś chcielibyśmy podzielić się realizacjami w nowych i niezwykle ważnych inwestycjach, jakie niedawno powstały lub powstają w Olsztynie.

 

Hala Urania: nowa przestrzeń dla sportu i rekreacji

Dachland zrealizował projekt na terenie otwartej niedawno nowej Hali Urania, wykonując kompleksowe rozwiązania dotyczące dachów płaskich o łącznej powierzchni około 10 000 mkw. Projekt obejmował pokrycie dachu nowego lodowiska oraz sali rozgrzewkowej. W tym celu zastosowano wytrzymałą membranę PVC – takie rozwiązanie łączy więc funkcjonalność z estetyką obiektu.

Dodatkowo przygotowaliśmy podłoże dla ściany wspinaczkowej, dostarczając entuzjastom sportu nowe możliwości wyzwań. Projekt obejmował także realizację dachu odwróconego i tarasu przy hali, tworząc tym samym unikalny wygląd, ale również dodatkową przestrzeń do relaksu dla odwiedzających.

 

Dworzec PKP: funkcjonalność i elegancja

Dachland zrealizował także dach o powierzchni około 2900 mkw. na powstającym właśnie dworcu PKP Olsztyn Główny. Zastosowane materiały zapewniają nie tylko niezawodność, ale także estetyczny wygląd całej bryły dworca.

– To nietypowa realizacja ze względu na system, jaki zastosowano na dachu. Został on pokryty wytrzymałą blachą aluminiową na rąbek, co jest dość rzadko spotykane – tłumaczy Maciej Tumiński z firmy Dachland.

Warto również dodać, że prace „dachowe” przy placu Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się na przełomie października i listopada i nadal trwają. Zakończenie wszystkich prac przy budowie nowego dworca PKP Olsztyn Główny planowane jest natomiast w pierwszych miesiącach 2024 roku.

 

Zajezdnia tramwajowa: centralny punkt transportu miejskiego

Rozbudowa zajezdni tramwajowej w Olsztynie to kolejny projekt, w którym Dachland odegrał ważną rolę. W tym projekcie dach o powierzchni około 7500 mkw. został osłonięty solidną płytą warstwową, zapewniając nie tylko ochronę budynku, ale także poprawiając jego funkcjonalność. Dodatkowo wykonaliśmy zewnętrzną elewację zajezdni – o powierzchni około 5500 mkw. – wykończoną płytą warstwową, nadając obiektowi estetyczny wygląd i trwałość.

Powyższe inwestycje nie tylko stanowią potwierdzenie wysokiej jakości usług świadczonych przez firmę Dachland, ale również przyczyniają się do rozwoju Olsztyna, tworząc nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne przestrzenie.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z roli, jaką odgrywamy w procesie powstawania znaczących inwestycji w Olsztynie, czyli w miejscu, gdzie mieści się siedziba naszej firmy. Te realizacje są dla nas nie tylko projektem budowlanym, ale także kolejną wyjątkową historią naszej działalności – podkreśla Marek Maleszka, prezes zarządu spółki Dachland.

I dodaje: – Cieszymy się, że możemy wpływać na rozwój miasta poprzez dostarczanie nowoczesnych, funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. To dla nas nie tylko praca, ale również pasja, która widoczna jest w każdym detalu naszych projektów.

 

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00