Rynny metalowe

Rynny metalowe produkowane są ze stali ocynkowanej, powlekane warstwą poliuretanu, która skutecznie chroni materiał przed korozją. Są wytrzymałe i odporne na ciężar zwłaszcza na zalegający śnieg. Nie zmieniają pierwotnego kształtu i koloru, a co za tym idzie nie tracą szczelności. Rynny metalowe zapewniają trwałą ochronę przed wodą opadową, zachowując przy tym elegancję i styl.

        

Rynny PCV

Do produkcji rynien PCV wykorzystywany jest polichlorek winylu barwiony w masie na różne kolory. Są odporne na powierzchniowe uszkodzenia, nie tracą przy tym trwałości i estetyki. Bardzo łatwo się je czyści, a montaż rynien jest stosunkowo łatwy. Duża dostępność kolorystyki produktu pozwala dopasować rynny praktycznie do każdej elewacji.

Rynny cynkowo-tytanowe

Rynny z cynk-tytanu to ekologiczny produkt cechujący się wieloletnią wytrzymałością i trwałością, który nie wymaga stałej konserwacji. To rozwiązanie na długie lata. Cynk-tytan to uznany materiał do produkcji rynien o stopniu czystości cynku ponad 99% z domieszką tytanu, miedzi i aluminium. Zaletą rynien cynkowo-tytanowych jest możliwość lutowania poszczególnych elementów, co zapewnia jednolitość i trwałość połączeń. Z biegiem lat rynny cynkowo-tytanowe zyskują dodatkową, naturalną ochronę w postaci powłoki patyny, co w sposób bezobsługowy zapewnia długotrwałą żywotność.

   

Rynny miedziane

Systemy rynnowe z miedzi należą do najtrwalszych systemów. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i dość niską rozszerzalnością po wpływem temperatury. Dostępne są w ograniczonej palecie kolorów – głównie w odcieniu naturalnym bądź ciemnobrązowym. Rynny miedziane nie rdzewieją, a powstała na ich powierzchni warstwa tlenku miedzi odpowiednio chroni materiał przed korozją. Po dłuższym upływie czasu na rynnach pojawia się zielona patyna – węglan miedzi. Odporność i ponadczasowa trwałość zapewnia bezproblemowe użytkowanie na wiele setek lat.

 • Najważniejszym uzupełnieniem dachu jest montaż odpowiedniego systemu rynnowego, który zapewni nam bezproblemową eksploatację przez wiele lat.
 • Właściwy system i odpowiedni jego montaż zapewni skuteczną ochronę naszej elewacji przed zawilgoceniem.
 • Najczęściej wybierane przez inwestorów są rynny metalowe z blachy powlekanej i PCV, rzadziej aluminiowe i w powłoce cynkowo-tytanowej.
 • Aby skutecznie odprowadzić wodę z dachu potrzebny jest odpowiedni przekrój rynien, przy tym należy uwzględnić wielkość połaci dachu oraz kąt nachylenia.
 • Duża różnorodność rozmiarów i kolorów ułatwia wybór odpowiedniego systemu rynnowego, który zapewni skuteczną ochronę naszych ścian przez długi czas.

Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00