Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna to najstarszy i jednocześnie najpopularniejszy materiał spotykany na polskich dachach. Cechuje go wytrzymałość, niepalność i stosunkowo mała nasiąkliwość. Jest produkowana z naturalnych komponentów a proces wytwarzania nie zmienia się od setek lat.

Ceniona przez architektów pozostaje wciąż najczęściej wybieranym produktem do pokrycia dachu. Dostępna w różnych wariantach i kolorach pozwala na zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających inwestorów. Doskonale wpisują się w krajobraz domów klasycznych jak i nowoczesnych. Ekologiczność tego produktu pozwala myśleć o wieloletniej inwestycji, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości i estetyki.

                          

Dachówki cementowe

Dachówki cementowe (betonowe) podobnie jak ceramiczne stanowią bardzo trwałe pokrycie dachu. Jest to mieszanina cementu, piasku i wody dodatkowo barwiona odpowiednimi pigmentami, a proces produkcji jest bardzo ekologiczny.
Odporna na warunki atmosferyczne, zapewnia doskonałą izolację akustyczną, dobrze znosi działanie promieni słonecznych. Pozbawiona naturalnych krzywizn pozwala zachować szczelność i estetyczny wygląd. Posiada szeroką paletę kolorów, a dzięki klasycznej formie znajduje zastosowanie zarówno na dachach małych domków, jak i budynków wielorodzinnych.

 

Blachodachówka

Blachodachówka to rozwiązanie z kategorii – lekkie pokrycia dachowe, ponieważ stosunkowo najmniej obciąża konstrukcję więźby dachowej, co w rezultacie obniża koszty budowy. Swoim kształtem i wyglądem przypominają tradycyjne dachówki, jednak produkowane są najczęściej z blachy stalowej, powlekanej kilkoma warstwami lakieru. Grubość rdzenia i odpowiednia powłoka wydłuża żywotność, zabezpiecza przed korozją i promieniami UV. Pokrycia z blachy zachowują wciąż swoją funkcjonalność oraz szerokie możliwości zastosowania. Szczególnie ceniona przez dekarzy za łatwość obróbki materiału i prostotę montażu.

 

Panele na rąbek

Panele na rąbek stojący to nowoczesna forma pokrycia dachowego, wyglądem przypominają tradycyjny rąbek stojący. Rąbek stojący oraz specjalnie ukształtowanie krawędzi umożliwia montaż paneli na zatrzask, usztywnia pokrycie i zapewnia jego szczelność. Uniwersalność tego produktu pozwala na stosowanie go jako panel dachowy bądź panel ścienny. To drugie zapewnia oryginalne wykończenie elewacji w układzie pionowym bądź poziomym. Cięty na wymiar panel dachowy doskonale sprawdza się w budownictwie klasycznym jak i w nowoczesnej architekturze jednocześnie nadając styl i niepowtarzalność wykończenia budynku.

 

Blacha trapezowa

Blacha trapezowa to połączenie jakości i estetyki. Swoją popularność zawdzięcza szerokiej gamie kolorów i profili tłoczenia. Ze względu na dużą odporność na korozję, blachy trapezowe o wysokim profilu tłoczenia, mogą być wykorzystywane jako materiał konstrukcyjny hal i obiektów przemysłowych. Może być stosowana jako pokrycie dachu o stosunkowo małym kącie nachylenia, jak i na elewacji. Często stanowi pokrycie wiat garażowych, dobrze wygląda jako element ogrodzenia. To także świetny sposób na wykonanie podbitek dachowych.

 

Pokrycia łupkowe

Łupek to materiał całkowicie naturalny, a proces jego obróbki jest ekologiczny. Posiada zróżnicowany skład, głównie uzależniony od ziaren mineralnych zawartych w jego strukturze. Łupek dachowy występuje przede wszystkim w odcieniach koloru grafitowego. Do pokryć dachowych wykorzystuje się łupek specjalnie wyselekcjonowany. Swoje szerokie zastosowanie zawdzięcza dzięki swojej wytrzymałości i unikatowości, nadając niepowtarzalny styl i estetyczny wygląd. Dach pokryty łupkiem doskonale wpisuje się w obraz architektury domów tradycyjnych jak i nowoczesnych. To ponadczasowe rozwiązanie, które zapewni niepowtarzalny urok na wiele lat.

 

Krycie dachów przy użyciu dachówki ceramicznej, glinianej

Bez wątpienia to jeden z najstarszych materiałów na Warmii (wywodzący się z historii Prus Wschodnich) do krycia dachów. Wieki ich stosowania pozwoliły wykształcić się kilku rodzajom dachówek ceramicznych, które wciąż z powodzeniem znajdują zastosowanie w klasycznych i nowoczesnych realizacjach domów jednorodzinnych, kościołów oraz innych obiektów zabytkowych.

Oferowana usługa polega na kompleksowej realizacji konstrukcji oraz pokrycia dachowego: od więźby drewnianej, poprzez deskowanie, do ułożenia dachówek wraz z implementacją do tradycyjnej formy dachu wykończonego na wzór tych sprzed 1989 roku m.in. krytych dachówką ręcznie formowaną i wypalaną w węglowych piecach kręgowych.

Nowa usługa powstała dzięki otrzymaniu dofinansowania ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020

RPWM.01.05.02-28-0035/23

 • Oferujemy Państwu szeroką gamę produktów od czołowych producentów dachówek ceramicznych i cementowych marek takich jak Braas, Wienerberger, Róben.
 • Firma Blachy Pruszyński jest naszym wieloletnim partnerem handlowym w zakresie wszelkiego rodzaju pokryć stalowych z blachy powlekanej takich jak, blachodachówki, blachy trapezowe czy panele na rąbek.
 • Od ponad 30 lat zbieramy doświadczenie, służymy doradztwem i rzetelną wiedzą w zakresie dachów skośnych i płaskich.
 • Regularnie poszerzamy naszą ofertę, dostosowując się do potrzeb rynku i wymagań naszych klientów.
 • Proponujemy rozwiązania , które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Współpracujemy z najlepszymi i zaufanymi dekarzami, którzy stawiają na jakość i staranność wykonania.
 • Inwestycja w dach, to kluczowy element budowy domu, wybierając nas zyskujesz gwarancję najwyższej jakości produktów i solidne wykonawstwo.

Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00