Termoizolacje

Dobra termoizolacja dachu to wymóg i konieczność. Jej zalety docenimy zimą przy niższych kosztach ogrzewania , ale i latem, gdy pomieszczenia dobrze zaizolowane pomieszczenia nie nagrzewają się. Najpopularniejszymi materiałami termoizolacyjnymi dachu są aktualnie włókniste materiały pochodzenia naturalnego, np. wełna mineralna. Firma ROCKWOOL oferuje kompleksowe rozwiązania do dachów skośnych i płaskich. Produkty firmy ROCKWOOL są wykonane z najwyższej jakości wełny skalnej, aby zapewnić ciepło i komfort w naszych domach.

Hydroizolacje

Dach jest ciągle wystawiany na wszelakie próby czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, silny wiatr i niskie temperatury codziennie sprawdzają wytrzymałość każdego dachu. Dobra hydroizolacja zapobiega degradacji poszczególnych elementów nie tylko dachu, ale i całego budynku. Jednym ze sposobów zabezpieczenia dachu przed niszczycielskim działaniem wody jest zastosowanie warstwy papy termozgrzewalnej na osnowie z włókniny poliestrowej. Kolejną metodą może być wykonanie warstwy izolacyjnej ze specjalnej folii EPDM, PCV lub materiałów pochodnych.

                

Folie dachowe

Niezależnie od funkcji folie dachowe układane są w konstrukcji dachu. Od zewnętrznej strony połaci stosowane są folie zbrojone, odporne na wiatr i wodę, przepuszczająca parę wodną – zwane jako membrany dachowe. Wyróżniamy wśród nich folie niskoparoprzepuszczalne i wysokoparoprzepuszczalne, stopień paroprzepuszczalności określa etykieta produktu.

Folie paroizolacyjne umieszczamy pod krokwiami i zatrzymują parę wodną z pomieszczeń. Zabezpieczamy tym również warstwę ocieplenia przed nadmiernym zawilgoceniem, a tym samym nie obniżamy ich właściwości termoizolacyjnych. Dzięki prawidłowej ochronie poddasza zachowujemy zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach, jednocześnie dbając o swoje zdrowie.

                          

 • Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego domu i nie chodzi tylko o ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi, ale odpowiada również za zatrzymanie ciepła w naszym budynku.
 • Nieocieplony, bądź źle ocieplony dach powoduje straty ciepła rzędu 30%, co w konsekwencji podnosi koszty ogrzewania domu.
 • Znaczenie również ma tutaj wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych, o określonych właściwościach termoizolacyjnych.
 • Przy wyborze materiałów izolacyjnych należy uwzględnić współczynnik przenikania ciepła (λ), grubość oraz jego ognioodporność.

Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00