Dachland od wielu lat wspiera sport – nie tylko lokalny!

 

Społeczna odpowiedzialność biznesu to fundament filozofii działania spółki Dachland. Od samego początku istnienia nasza firma dąży do wspierania inicjatyw, które przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa i promocji wartości, które uważamy za ważne. Od wielu lat jesteśmy zaangażowani w działania wspierające sport, aktywny tryb życia i krzewienie kultury fizycznej – zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim.

 

W Dachland wierzymy, że sport jest źródłem inspiracji, determinacji i ducha współzawodnictwa. Wytrwałość, niezłomność, konsekwencja, sumienność i upór w dążeniu do perfekcji – to cechy, z którymi utożsamia się Dachland, dlatego wspieramy najlepszych!

 

Wspieramy kluby i wydarzenia sportowe znane na całym świecie!

Nasze zaangażowanie w sponsoring sportu trwa od wielu lat i obejmuje różnorodne dyscypliny oraz wydarzenia – zarówno te organizowane na Warmii i Mazurach, jak i w całym kraju.

W lipcu przesłużyliśmy umowę sponsorską ze Stomilem Olsztyn – piłkarską drużyną, która występuje obecnie w 2. Lidzie. Nasza współpraca z „Dumą Warmii” trwa już trzy sezony. – Dla naszej firmy bardzo istotne są długofalowe inicjatywy. Wierzymy, że zarówno w biznesie, jak i w sporcie, determinacja i trwała współpraca są niezbędne do osiągnięcia sukcesu i tylko długoterminowe zaangażowanie może przynieść upragnione rezultaty – mówi Marek Maleszka, prezes firmy Dachland.

Jeśli chodzi o piłkę nożną, wspieramy też mniejsze kluby z mniejszych miejscowości regionu. Dachland jest sponsorem drużyny Pisa Barczewo, która występuje obecnie w klasie okręgowej, a także LKS Tyrowo, która w tym sezonie walczy w A klasie WMZPN.

W sierpniu nasza firma po raz kolejny została też oficjalnym partnerem największego i najbardziej prestiżowego towarzyskiego turnieju siatkarskiego na świecie: XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który w dniach 18-20 sierpnia odbył się w krakowskiej Tauron Arenie. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wnieść swoją cegiełkę, ponieważ to wydarzenie nie tylko promuje sportową pasję, ale także kultywuje dziedzictwo jednego z najważniejszych postaci w historii polskiego sportu.

Co więcej, organizator Memoriału, czyli Fundacja dla Rozwoju Siatkówki Młodzieżowej, od lat działa na rzecz promocji siatkówki wśród młodzieży, szczególnie z Warmii i Mazur. Jej działania obejmują organizację turniejów młodzieżowych, wsparcie klubów młodzieżowych oraz organizowanie szkoleń i seminariów dla trenerów i instruktorów siatkówki. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z Fundacją możemy kontynuować działania na rzecz rozwoju sportu, młodzieży i społeczności lokalnych.

 

Ludzie Dachlandu też kochają sport!

Dachland nie angażuje się jednak wyłącznie w dwie najbardziej popularne dyscypliny sportowe w Polsce. Od lat wspieramy także Centrum Rowerowe Olsztyn Team, a od tego roku również 7R ROWMIX TEAM – drużyny rowerowe MTB, której kolarze osiągają sukcesy nie tylko na arenie krajowej.

W tym miejscu warto dodać, że również ludzie Dachlandu czynnie angażują się w sport. Grzegorz Maleszka, pracownik naszej firmy, ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski i medal mistrzostw Europy! W zawodach startuje też jego syn Mateusz, który również odnosi sukcesy w wyścigach MTB.

We wrześniu 2022, w brawach Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn Team, Grzegorz zdobył tytuł mistrza Polski w maratonie MTB zorganizowanym w Bardzie (Masters II). Były to jego szóste mistrzostwa tej rangi – wcześniej był już dwa razy trzeci i raz drugi.

W czerwcu tego roku, w ciągu dwóch weekendów, nasz kolarz zdobył z kolei dwa medale imprez mistrzowskich w MTB – tytuł mistrza Polski XCO MASTER II w Białce Tatrzańskiej (2-4 czerwca) oraz brązowy medal na Mistrzostwach Europy w maratonie w Laissac we Francji (11 czerwca). Do tego dorzucił jeszcze tytuł mistrza Polski (9 lipca, Bike Atelier MTB Maraton w Bielsku-Białej, Open).

– Póki zdrowie jest, trzeba z tego korzystać. Za kilka dni ja i mój syn startujemy w mistrzostwach Polski w maratonie, więc w Wiśle będę bronił ubiegłorocznego tytułu. Przygotowania trwają, liczę na dobry start – mówi Grzegorz Maleszka.

I dodaje: – Zarówno w pracy, jak i w sporcie dążymy do perfekcji, dając z siebie zawsze 100 proc. Bardzo się cieszę, że Dachland docenia wytrwałość i wspiera sportowców, nie tylko zawodowych, ale też amatorów. Nasza firma opiera się na tych samych wartościach, które im przyświecają.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00