Zajmuje się kompleksową realizacją wszystkich prac budowlanych na każdym etapie, aż do momentu oddania obiektu do użytku. Dzięki temu inwestor ogranicza do minimum czas spędzany na koordynacji danej budowy i może skupić się na rozwijaniu swojego biznesu. Mowa o systemie generalnego wykonawstwa – jednej z gałęzi działalności spółki Dachland.
Generalny wykonawca – definicja
Generalny wykonawca działa na zlecenie inwestora lub dewelopera, a do jego głównych zadań należy kompleksowa realizacja inwestycji w zakresie prac budowlanych oraz montażowych. Przez cały okres budowy generalny wykonawca koordynuje więc i spaja wszystkie prace budowlane.
System generalnego wykonawstwa obejmuje także zakres usług świadczonych przez spółkę Dachland. Możemy pochwalić się takimi realizacjami, jak hale produkcyjne (np. Piekarnia Tyrolska w Barczewie, Yetico S.A. w Gorzowie Wielkopolskim), budynki administracyjne (Pekum Sp. z o.o.), sklepy wielkopowierzchniowe, biurowce czy domy wielorodzinne (Warmiński Port w Olsztynie, Osiedle Kwiatowe w Bartągu).
– Jako profesjonaliści musimy znać wszystkie przepisy prawa i ciąży na nas duża odpowiedzialność: jeśli w umowie z inwestorem zadeklarujemy, że wykonamy coś w danym standardzie i za konkretną kwotę, to musimy dotrzymać słowa – mówi Maciej Biernacki, dyrektor działu Generalne Wykonawstwo w firmie Dachland.
Jak dodaje, głównym atutem spółki Dachland, który pozwala na świadczenie usług w systemie generalnego wykonawstwa, jest jej doświadczenie na rynku. Dachland działa na rynku budowlanym od 1987 roku.
– Zbudowana przez te lata baza naszych partnerów czy podwykonawców umożliwia nam skuteczne działanie. Dobre relacje z naszymi partnerami i nasze doświadczenie sprawiają, że inwestorzy chcą z nami współpracować – podkreśla Maciej Biernacki.
Każdy obiekt szyty na miarę
Szczególny nacisk nasza firma kładzie na realizację obiektów w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Dzięki temu inwestor zyskuje dodatkowo pełne doradztwo oraz optymalizację możliwych rozwiązań. Co więcej, jak zaznacza Maciej Biernacki, ta coraz popularniejsza na runku formuła zapewnia też sprawną i efektywną komunikację na linii: inwestor – projektant – generalny wykonawca. A dodatkowo te dwa ostatnie podmioty tworzą tak naprawdę jeden.
Nie każdy generalny wykonawca może jednak działać w takim modelu. – Wśród partnerów biznesowych naszej firmy znajdują się także doświadczone biura architektoniczne, a więc możemy nie tylko wykonać za inwestora projekt, ale także koordynować wszystkie prace z tym związane czy doradzać inwestorowi na etapie projektowym np. w kwestiach użytkowych, by cały obiekt był szyty na miarę – mówi Maciej Biernacki.
I dodaje: – Naszą flagową realizacją jest obecnie budowa hali produkcyjnej o powierzchni około 8 tys. mkw. w Wielkopolsce. Realizujemy ją w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Na potrzeby inwestora będziemy działać na żywym organizmie: głównym celem inwestora jest kontynuacja produkcji podczas prac budowlanych. Dobry generalny wykonawca zna wszystkie potrzeby inwestora, a spółka Dachland dodatkowo potrafi na nie wszystkie odpowiedzieć – zaznacza.