Zajmuje się kompleksową realizacją wszystkich prac budowlanych na każdym etapie, aż do momentu oddania obiektu do użytku. Dzięki temu inwestor ogranicza do minimum czas spędzany na koordynacji danej budowy i może skupić się na rozwijaniu swojego biznesu. Mowa o systemie generalnego wykonawstwa – jednej z gałęzi działalności spółki Dachland.

Generalny wykonawca – definicja

Generalny wykonawca działa na zlecenie inwestora lub dewelopera, a do jego głównych zadań należy kompleksowa realizacja inwestycji w zakresie prac budowlanych oraz montażowych. Przez cały okres budowy generalny wykonawca koordynuje więc i spaja wszystkie prace budowlane.

System generalnego wykonawstwa obejmuje także zakres usług świadczonych przez spółkę Dachland. Możemy pochwalić się takimi realizacjami, jak hale produkcyjne (np. Piekarnia Tyrolska w Barczewie, Yetico S.A. w Gorzowie Wielkopolskim), budynki administracyjne (Pekum Sp. z o.o.), sklepy wielkopowierzchniowe, biurowce czy domy wielorodzinne (Warmiński Port w Olsztynie, Osiedle Kwiatowe w Bartągu).

– Jako profesjonaliści musimy znać wszystkie przepisy prawa i ciąży na nas duża odpowiedzialność: jeśli w umowie z inwestorem zadeklarujemy, że wykonamy coś w danym standardzie i za konkretną kwotę, to musimy dotrzymać słowa – mówi Maciej Biernacki, dyrektor działu Generalne Wykonawstwo w firmie Dachland.

Jak dodaje, głównym atutem spółki Dachland, który pozwala na świadczenie usług w systemie generalnego wykonawstwa, jest jej doświadczenie na rynku. Dachland działa na rynku budowlanym od 1987 roku.

– Zbudowana przez te lata baza naszych partnerów czy podwykonawców umożliwia nam skuteczne działanie. Dobre relacje z naszymi partnerami i nasze doświadczenie sprawiają, że inwestorzy chcą z nami współpracować – podkreśla Maciej Biernacki.

Każdy obiekt szyty na miarę

Szczególny nacisk nasza firma kładzie na realizację obiektów w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Dzięki temu inwestor zyskuje dodatkowo pełne doradztwo oraz optymalizację możliwych rozwiązań. Co więcej, jak zaznacza Maciej Biernacki, ta coraz popularniejsza na runku formuła zapewnia też sprawną i efektywną komunikację na linii: inwestor – projektant – generalny wykonawca. A dodatkowo te dwa ostatnie podmioty tworzą tak naprawdę jeden.

Nie każdy generalny wykonawca może jednak działać w takim modelu. – Wśród partnerów biznesowych naszej firmy znajdują się także doświadczone biura architektoniczne, a więc możemy nie tylko wykonać za inwestora projekt, ale także koordynować wszystkie prace z tym związane czy doradzać inwestorowi na etapie projektowym np. w kwestiach użytkowych, by cały obiekt był szyty na miarę – mówi Maciej Biernacki.

I dodaje: – Naszą flagową realizacją jest obecnie budowa hali produkcyjnej o powierzchni około 8 tys. mkw. w Wielkopolsce. Realizujemy ją w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Na potrzeby inwestora będziemy działać na żywym organizmie: głównym celem inwestora jest kontynuacja produkcji podczas prac budowlanych. Dobry generalny wykonawca zna wszystkie potrzeby inwestora, a spółka Dachland dodatkowo potrafi na nie wszystkie odpowiedzieć – zaznacza.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00