Pokrycia dachowe – jakie wybrać?

Pokrycia dachowe to najbardziej wierzchnie warstwy dachu. Nie tylko wpływają na zewnętrzny wygląd budynku, ale są także najbardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych. Warto więc zadbać o odpowiednie materiały, które zabezpieczą nasz dach na długie lata.

Podczas przeglądania ofert można natknąć się na różne rodzaje pokryć dachowych, które różnią się nie tylko wyglądem, ale także właściwościami. Na rynku można znaleźć szeroki wybór pokryć z materiałów o różnej fakturze i w różnych kolorach.

Pokrycia dachowe – oferta sklepu Dachland

Dachówka ceramiczna to najstarszy i jednocześnie najpopularniejszy materiał spotykany na rodzimych dachach. Nic dziwnego: jest ona odporna na każde działanie warunków atmosferycznych, ma dobrą izolację termiczną i akustyczną, cechuje ją niska nasiąkliwość i niepalność. Poza tym dachówka ceramiczna powstaje z naturalnych komponentów, a jej ekologiczność pozwala myśleć o wieloletniej inwestycji, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości i estetyki.

Budowa dachu pokrytego dachówką ceramiczną nie jest jednak tanim rozwiązaniem. Wynika to bezpośrednio z wysokiej ceny samej dachówki, ale też konieczności wykonania wzmocnionej – w stosunku do typowej blachodachówki – konstrukcji więźby dachowej.

Prawdziwą rywalką dachówki ceramicznej jest dachówka cementowa (betonowa). Do jej produkcji używa się cementu, piasku i wody, a dodatkowo barwiona jest odpowiednimi pigmentami. Proces produkcji również jest ekologiczny.

Na dachówki cementowe najczęściej decydują się miłośnicy tradycji. Są oczywiście odporne na warunki atmosferyczne i zapewniają doskonałą izolację akustyczną, ale trzeba pamiętać, że ten rodzaj pokrycia stosuje się na dachach o kącie nachylenia nie mniejszym niż 10 stopni.

Blachodachówka to z kolei rozwiązanie z kategorii „lekkie pokrycia dachowe”, ponieważ stosunkowo najmniej obciąża konstrukcję więźby dachowej, a w efekcie obniża koszty. Swoim kształtem i wyglądem blachodachówki przypominają tradycyjne dachówki, jednak produkowane są najczęściej z blachy stalowej, powlekanej kilkoma warstwami lakieru.

Szczególnie cenione są przez dekarzy za łatwość obróbki materiału i prostotę montażu, jednak nie sprawdzą się przy pokryciu skomplikowanych dachów. Producenci szacują ich trwałość na około 15 lat, podczas gdy dachówek ceramicznych czy cementowych – nawet na 50 lat.

Na rynku dostępne są także m.in. blachy trapezowe. To połączenie jakości i estetyki. Swoją popularność zawdzięczają szerokiej gamie kolorów i profili tłoczenia. Ze względu na dużą odporność na korozję idealnie sprawdzą się na pokryciach hal czy obiektów przemysłowych.

Sprawdź ofertę w naszym sklepie firmowym #Dachland i wybierz odpowiednie pokrycie na Twój dach!

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00