Spółka Dachland jako generalny wykonawca – przegląd nowych inwestycji

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie sprawiło, że spółka Dachland jest zaufanym partnerem dla wielu inwestorów. Nasza firma od lat realizuje także inwestycje budowalne jako generalny wykonawca – nie tylko na Warmii i Mazurach, gdzie mieści się siedziba spółki.

 

Generalny wykonawca odpowiada za zarządzanie i nadzorowanie całego procesu budowlanego. Jest to zazwyczaj główny kontrahent odpowiedzialny za koordynację i realizację wszystkich prac związanych z danym projektem.

Jego obowiązki obejmują m.in. planowanie i organizację pracy na placu budowy, wybór i zarządzanie podwykonawcami i dostawcami materiałów czy kontrolę postępów prac oraz utrzymanie harmonogramu projektu.

Słowem, generalny wykonawca pełni rolę głównego koordynatora i nadzoruje wszystkie aspekty projektu budowlanego, aby zapewnić jego pomyślne zakończenie w zgodzie z wymaganiami inwestora lub właściciela projektu. I takie projekty od lat realizuje także spółka Dachland.

 

Dachland jako generalny wykonawca

Wiosną tego roku zakończyliśmy dwie inwestycje, ale trwają już lub niedługo rozpoczną się kolejne. Jeśli chodzi o zakończone inwestycje, jest to budynek wielorodzinny Słoneczne Barczewo w Barczewie pod Olsztynem, w którym znajdzie się 40 mieszkań od 25 do 75 mkw. To idealna propozycja dla młodych rodzin z dziećmi, singli, ale także seniorów.

– Druga inwestycja to budynek magazynowo-produkcyjny w Olsztynie o powierzchni ok.  4000 mkw. wraz z zapleczem socjalnym. Dachland wykonywał prace budowlane w konsorcjum – mówi Maciej Biernacki, dyrektor działu Generalne Wykonawstwo w spółce Dachland.

Firma jest ponadto generalnym wykonawcą Warmińskiego Portu nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Obecnie realizowane są prace przy drugim etapie sztandarowej inwestycji dewelopera – spółki D.Dom, a w lipcu rozpocznie się już trzeci etap. Na kompleks złożą się dwa budynki: mniejszy z sześcioma lokalami oraz nieco większy, w którym znajdzie się 27 mieszkań. Apartamentowce zlokalizowane zostaną w pierwszej linii brzegowej jeziora Ukiel. Przestronne i funkcjonalne lokale będą miały od 37 do 149 mkw. W większym apartamentowcu na poziomie -1 powstanie również basen i sauna.

Kolejną inwestycją mieszkaniową w Olsztynie są apartamenty Grzegorzewska nad brzegiem Łyny. 33 mieszkania i apartamenty powstają w wyjątkowej lokalizacji – w pobliżu Parku Centralnego i starówki, a do dyspozycji przyszłych mieszkańców, oprócz hali garażowej czy ładowarek do aut elektrycznych, będą również stanica kajakowa nad samym brzegiem rzeki.

 

Inwestycje mieszkaniowe blisko wody i natury

– Jako generalny wykonawca realizujemy ponadto budowę budynku apartamentowego wraz z usługami na parterze nad jeziorem Niegocin przy kanale w Giżycku, apartamentowiec w Pluskach nad Jeziorem Pluszne, na który złoży się 16 mieszkań, a także wille na skarpie w Mikołajkach nad Jeziorem Mikołajskim – wylicza Maciej Biernacki.

I dodaje: – W tym roku rozpocznie się ponadto budowa budynku mieszkalnego (bliźniaka) w Olsztynie, również nad jeziorem Ukiel. Z kolei z inwestycji nie mieszkaniowych, jako generalny wykonawca realizujemy rozbudowę hali magazynowo-produkcyjnej oraz budowę nowej hali magazynowo-produkcyjnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak podkreśla dyrektor działu Generalne Wykonawstwo w spółce Dachland, ciekawostką jest także to, że wszystkie inwestycje mieszkaniowe nadzorowane przez Dachland realizowane są w pobliżu wody. – To dużo większe wyzwanie niż w przypadku „tradycyjnych” inwestycji, jednak spółka Dachland to doświadczona firma i doświadczony generalny wykonawca, który cieszy się ogromnym zaufaniem inwestorów – podkreśla Maciej Biernacki.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00