Konserwacja

Profilaktyczny serwis dachu jest konieczny w celu jego ochrony i zapewnienia optymalnych parametrów. Taka konserwacja obejmuje ponadto oczyszczanie z zanieczyszczeń. Liście i inne zanieczyszczenia mogą zatykać odpływy dachowe, które po dłuższym czasie przestaną spełniać swoją rolę, która polega na odprowadzaniu wody z dachu. Gromadząca się woda dachu prowadzi do uszkodzenia systemu. W skrajnych przypadkach woda może doprowadzić także do zawalenia się dachu. Okresowo należy również usuwać z dachu również mech i glony

 

Kontrola stanu

Regularnie monitorowanie stanu dachu pozwalają wykrywać problemy i ewentualne usterki już na wczesnym etapie, ponadto unikniemy dzięki temu wzrostu kosztów. Kontrola pozwala namierzyć otwory, różnego rodzaju przebicia, przetarte łączenia lub pęcherze w membranach dachów. Podczas takich prac szczególną uwagę zwracamy na kominy, klimatyzację czy otwory wentylacyjne – mogą one być źródłem nieszczelności w konstrukcji dachu.

Naprawa

Po analizie stanu dachu należy przeprowadzić jego profilaktyczną naprawę. Wykryte przez nasz zespół usterki zostają naprawione, dzięki czemu ryzyko przedostania się wody do systemu dachowego lub do wnętrza budynku zostaje wyeliminowane.

Najczęstsze usterki

Każdy dach – niezależnie od konstrukcji – jest narażony na stałe działanie szkodliwych czynników, szczególnie podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. W zależności od pokrycia dachowego możemy spotkać się z różnego rodzaju usterkami. Wśród dachów pokrytych papą asfaltową do najczęstszych zalicza się pęcherze. Powstają one, ponieważ skondensowana para wodna przenika z zewnątrz budynku. Jednak takie pęcherze mogą pojawić z innych przyczyn, np. błędów konstrukcyjnych. Często spotykaną usterką są również pęknięcia, przez które przedostaje wilgoć, a czasami nawet woda po gwałtownych i ulewnych deszczach. Powodem pęknięć może być m.in. źle zabezpieczona dylatacja w ścianie zewnętrznej.

Kompleksowa pielęgnacja i renowacja

Usunięcie usterki to często za mało. Po wyeliminowaniu problemu należy również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszego dachu przed dalszą degradacją i niszczeniem. Nasz zespół zawsze rozpoczyna działania od szczegółowej kontroli całego pokrycia dachowego. Dosyć często zdarza się bowiem, że dach niszczeje w kilku różnych miejscach naraz, tak więc ważne jest, aby dokładnie namierzyć i usunąć wszystkie możliwe usterki. Ich wyeliminowanie pozwoli zabezpieczyć cały budynek.

Wycena remontu

Koszt naprawy zawsze ustalamy indywidualnie z naszymi klientami, ponieważ zależy on od kilku czynników. Oczywiście najważniejszy jest rodzaj usterki dachu, jednak istotna jest ponadto rozległość czy stopień uszkodzonego pokrycia.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00