Wielowarstwowe systemy dachowe

Dachy płaskie oraz o niskim nachyleniu spadu wzmacniane są warstwami asfaltu. Każda położona warstwa zwiększa stopień ochrony oraz poprawia parametry robocze dachu. Istnieje możliwość położenia warstwy pojedynczej, podwójnej lub potrójnej. Wielowarstwowe systemy dachowe stanowią połączenie wytrzymałości i szczelności.

Dachy odwrócone

Jak sama nazwa wskazuje, dachy odwrócone różnią się od konstrukcji konwencjonalnych. Choć wykorzystany zostaje identyczny materiał, kolejność nakładania warstwy izolacyjnej oraz membrany zostaje odwrócona. Oznacza to, że specjalna odporna na nasiąkanie izolacja termiczna nakładana jest na warstwę wodoszczelną. Płyty izolacyjne zostają ułożone luźno oraz dociążone płytami chodnikowymi lub balastem żwirowym. Ponieważ membrana wodoszczelna jest przykryta, jest chroniona przed uszkodzeniami, co przekłada się na wyższe parametry robocze oraz dłuższą żywotność całego dachu.

Dachy blaszane

Dachy metalowe są często stosowanym rozwiązaniem zarówno w przypadku instalacji nowych, jak i renowacji istniejących dachów ze względu na wyjątkową trwałość materiału, elastyczność w zakresie projektowania oraz niskie koszty eksploatacji. Metalowe pokrycia dachowe mogą być wykonane z różnych metali, w tym stali ocynkowanej, aluminium lub cyny. Panele metalowe są preferowaną opcją w przypadku projektów, gdzie czas realizacji ma kluczowe znaczenie.

Dachy membranowe

Jak sama nazwa wskazuje, membrany tego rodzaju aplikowane są na dach w jednej warstwie. Do typowych membran tego rodzaju należy zaliczyć EPDM, PVC oraz TPO. EPDM (skrót od monomerów etyleno-propyleno-dienowych) jest bardzo uniwersalnym materiałem, który w minimalnym stopniu wymaga konserwacji, jednocześnie wytrzymując skrajne temperatury oraz działanie promieni słonecznych. Wykorzystywanie membran PVC (skrót od polichlorek winylu) w pokryciach dachowych jest przeznaczone zwłaszcza do dachów, które muszą pozostać odporne na różnego rodzaju smary, oleje oraz inne tego rodzaju substancje. System pokryć dachowych TPO oferuje natomiast wbudowaną ochronę przed promieniowaniem UV oraz posiada bardzo wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

Formularz kontaktowy

  Zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych, prawie ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania oraz prawie do wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych.

  Siedziba firmy

  Dachland Sp. z o.o.
  ul. Lubelska 41E
  10-408 Olsztyn
  KRS: 0000259004,
  NIP: 7393014734,
  REGON: 510031840

  Kontakt

  Sklep firmowy
  t: 89 533 87 31
  m: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl

  Sekretariat
  t: 89 533 87 31 wew. 16
  m: 607 880 806
  e: sekretariat@dachland.pl

  Dotacja na kapitał obrotowy działanie 1.5 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia dla firmy Dachland Sp. z o.o. nr. POPW.01.05.00-28-0196/20
  Cel i efekty projektu: wsparcie i utrzymanie prowadzenia działalności przedsiębiorstwa.
  Całkowita wartość projektu: 214339,26 zł. Kwota dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 214339,26 zł.

  © 2022 Dachland Sp. z o.o.

  Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

  Administrator Danych
  Polityka Prywatności
  Akceptuję

  Sklep firmowy
  t: 603 649 580
  e: kontakt@dachland.pl


  Godz. otwarcia:
  pn – pt: 7:00-17:00