Dachland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymała wsparcie z Funduszy Europejskich na realizację projektu:Opracowanie modelu biznesowego GOZ- transformacji w firmie Dachland Sp. z o.o.
Projekt polegał na wykorzystaniu usług doradczych w ramach, których została przeprowadzona dokładna analiza aktualnego stanu przedsiębiorstwa oraz opracowany model działalności firmy w oparciu o gospodarkę obiegu zamkniętego. Opracowanie zawiera jasne cele transformacji, które są zgodne z misją, wizją i strategią długoterminową przedsiębiorstwa. Określone zostały obszary, które wymagają zmian, takich np. jak procesy operacyjne, technologia, kultura organizacyjna. Wykonana została analiza SWOT w zakresie wdrożenia modelu GOZ. Przeprowadzono analizę ryzyka z uwzględnieniem ryzyk klimatycznych. Opracowany został również harmonogram działań wdrażających model transformacji GOZ oraz wskazano inwestycje w środki trwałe, wartości niematerialne i prawne oraz w oprogramowania i ich koszty niezbędne do wdrożenia transformacji GOZ. Wykazane zostały wskaźniki z indeksu GOZ wpływu gospodarczego przedsiębiorstw i wskaźniki z indeksu transformacji GOZ przedsiębiorstw.
Wartość projektu: 82 781,00 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 82 781,00 zł
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie;
DACHLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Odtwarzanie dziedzictwa gospodarczego w firmie Dachland Sp. z o.o.
Wartość ogółem: 1353000.00 zł
Dofinansowanie: 870650.00 zł
Numer i nazwa Osi priorytetowej: Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur RPWM.01.00.00
Nr Priorytetu Inwestycyjnego: Wspieranie tworzenia i poszerzania zaawansowanych zdolności w zakresie rozwoju produktów i usług
Numer i nazwa Działania: RPWM.01.05.00 Nowoczesne firmy
Numer i nazwa Poddziałania: RPWM.01.05.02 Odtwarzanie gospodarczego dziedzictwa regionu
Celem głównym projektu jest zwiększenie konkurencyjności w firmie Dachland Sp. z o.o. poprzez odtwarzanie tradycyjnych metod rzemieślniczych charakterystycznych dla regionu w branży dekarskiej.
Niniejszy projekt polega na odtworzeniu warmińskiego dziedzictwa regionu przez DACHLAND Sp. z o.o. Inwestycja zostanie zrealizowana pod adresem ul. Lubelska 41e na działce 54/7 obręb 87. Zakres inwestycji obejmuje zakup ładowarki obrotowej, która pozwoli na świadczenie usług polegających na kryciu dachów przy użyciu dachówki ceramicznej czyli glinianej, która jest stosowana już od starożytności. Historia wykorzystania w architekturze dachówek wypalanych z gliny sięga kilku tysięcy lat. Bez wątpienia to jeden z najstarszych materiałów do krycia dachów. Wieki ich stosowania pozwoliły wykształcić się kilku rodzajom dachówek ceramicznych, które wciąż z powodzeniem znajdują zastosowanie w klasycznych i nowoczesnych realizacjach domów jednorodzinnych. Wykonywanie oferowanej przez nas usługi będzie polegało na kompleksowej realizacji pokrycia dachowego wraz z implementacją do tradycyjnej formy dachu wykończonego na wzór tych sprzed 1989 roku m.in. krycia dachów dachówką ręcznie formowana i wypalaną w węglowych piecach kręgowych. Niniejsza inwestycja wpisuje się w założenia określone w SzOOP RPO WiM dla Osi Priorytetowej 1 Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur dla działania 1.5.- Nowoczesne firmy i podziałania 1.5.2–Odtwarzanie gospodarczego dziedzictwa regionu i jest tożsama z głównym celem tematycznym 3. Wzmacnianie konkurencyjności MŚP, sektora rolnego oraz sektora rybołówstwa i akwakultury oraz Priorytetem inwestycyjnym 3c„Wspieranietworzenia i poszerzania zaawansowanych zdolności w zakresie rozwoju produktów i usług”. Realizacja projektu może więc przyczynić się do promocji Regionu Zielonych Płuc Polski, a planowana usługa może stać się wizytówką Warmii i Mazur.